Yazdır

BASINDA BİZ

Aktif .

Özgür Kocaeli - ODTÜ Mezunlarından Velilere Bilgilendirme, 16 Eylül 2015, Çarşamba

Kerim YAVUZ (http://www.ozgurkocaeli.com.tr/egitim/odtu-mezunlarindan-velilere-bilgilendirme-h283045.html)

Bizim Kocaeli- ODTÜ’NÜN KOCAELİLİ MEZUNLARI BULUŞTU 29 Haziran 2012, Cuma

Gülümser AYHAN

ODTÜ’nün Kocaelili mezunları yıllar sonra bir araya geldi. Derneğin düzenlediği kahvaltıda nostalji rüzgarları esti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mezunları Derneği anlamlı bir organizasyona daha imza attı. Derneğin geçtiğimiz nisan ayında yaptığı genel kurulun ardından yeni seçilen yönetim kurulu ilk etkinliğini düzenledi. Dernek yönetimi, üniversitenin Kocaelili mezunlarını bir araya getirdi. Dernek başkanı Binnur Küçükyıldız ve yönetiminin Sapanca Natürköy`de organize ettiği kahvaltı programına ilgi büyüktü. 80 üyenin aileleriyle birlikte katıldığı kahvaltıda okul yıllarına dönülerek nostaljik anlar da yaşandı.

 YENİ YÖNETİM

Şu anda farklı görevleri icra eden üyelerin seçtiği ve 7 kişiden oluşan derneğin yeni yönetim kurulunda; Binnur Küçükyıldız (başkan), Ömür Vural Taşdemir (başkan yardımcısı), Çiğdem Pala (genel sekreter) ile üyeler; Nuri Refik Düzgören, Erdinç Demir, Özüm Akın ve Tuğba Sarı yer alıyor. Dernek başkanı Küçükyıldız, yeni yönetim kurulunun farklı çalışmalar yapacağını vurgulayarak, bu tür sosyal aktivitelerin süreceğini belirtti. 

 

Özgür Kocaeli - ODTÜ Mezunlar Derneği’nden Dereli’de meslek tanıtımı 26 Nisan 2013

Kocaeli ODTÜ Mezunları Derneği, Muammer Anadolu Öğretmen Lisesi 12’inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak meslek tanıtımı etkinliği düzenledi. Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi Rehber Öğretmeni İsmail Ateş, Okul Aile Birliği Başkanı Figer Kaçar, Öğrenci Kurulu Başkanı Mahmut Sami Kır’ın girişimleriyle düzenlenen meslek tanıtımı okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşti. Konferans sırasında okul müdür yardımcısı Cüneyt Altın’da hazır bulundu.

YÜZDE YÜZ BAŞARI

Kocaeli ODTÜ Mezunları Derneği Başkanı Binnur Küçükyıldız dernek olarak her yıl okullarda bölüm tanıtım çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyleyerek bu yıl ilk etkinliklerini Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde gerçekleştirmeye karar verdiklerini söyledi. Konferans öncesinde okul rehber öğretmeni İsmail Ateş tarafından konuk konuşmacılara Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi hakkında bilgi verildi. Ateş okulun Türkiye’deki 299 Anadolu Lisesi arasında en yüksek puanlı 13’üncü olduğunu söyleyerek, “Okulumuz Dereli ailesi tarafından yaptırıldı. Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin 100’e yakını mezun oldukları yıl üniversiteyi kazanıyor. Okulumuz, 2013 YGS'de İzmit’teki Anadolu Liseleri arasında en çok net yapan okul seçildi” dedi. 

 

Ateş’in konuşmasının ardından; Kocaeli ODTÜ Mezunları Derneği Başkanı Binnur Küçükyıldız, başkan yardımcısı Ömer Vural Taşdemir, yönetim kurulu üyeleri Tuğba Sarı, Cemil Zurnacı, Ayhan Mirik, Devrim Özaydın, Muhammet Çalışkan okulun 12’inci sınıf öğrencilerine üniversite ve meslek seçimi konusunda önemli bilgiler aktardı.

10 ÖĞRENCİYE 1 ÖĞRETİM ELEMANI

Meslek Tanıtım çerçevesinde ilk olarak ODTÜ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Koordinatörü Furkan Devran Sarıbaş tarafından slayt eşliğinde okul tanıtımı gerçekleştirildi. Sarıbaş ODTÜ olarak ‘Bizler Dünyayı Değiştirebiliriz’ sloganı ile hareket ettiklerini söyleyerek, “Hayıtınızın çok azını şekillendirdiniz. Başarılarınız ödüllendirilecek. Tercihleriniz hayatınıza yön verecek. ODTÜ olarak Türkiye’nin ilk kampus üniversitesiyiz. Kuzey Kıbrıs’ta da kampusumuz var. Okulumuzda 10 öğrenciye bir öğretim elemanı düşüyor. Bir öğrenci birden fazla diploma sahibi olabiliyor. Erasmus Programına dahil olan öğrenciler yurt dışındaki lider üniversitelere gitme şansı yakalıyor” şeklinde konuştu.

 

Sarıbaş’ın konuşmasının ardından diğer ODTÜ mezunları tarafından öğrencilere; Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği ile Bankacılık mesleği hakkında bilgi verildi. 

Resimleri yüksek çözünürlüklü olarak indirmek için tıklayınız.

Sayfa Linki: http://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/odtu-derneginden-derelide-meslek-tanitimi-127913.html

 

Bonus William Hill
Bonus Ladbrokes
Premium Templates